Ženská bylinná napářka

Je to procedura, která poskytuje holistickou péči o ženské pohlavní orgány. Jedná se o relaxační a funkční metodu uzdravování ženského lůna, která je jemně hřejivá a zcela přírodní. Budete potřebovat pouze hrnec, židličku, směs bylin a příjemnou ničím nerušenou atmosféru. Nejedná se pouze o proceduru užívající se v těhotenství a po porodu, ale také při menstruačních bolestech, nepravidelné menstruaci, PMS nebo třeba při problémech s otěhotněním.


Jak ženská bylinná napářka funguje?

Pomáhá uzdravit a velice účinně prohřát ženské pohlavní orgány, které jsou v těhotenství a obzvláště po porodu velmi citlivé. V poslední fázi těhotenství (od ukončeného 38. týdne) a během porodu může díky hlubokému uvolnění pohlavních orgánů, teplu a účinku bylin zpříjemnit celý průběh. V případě přenášení může sloužit jako jemná, neinvazivní a bezpečná technika na vyvolání porodu.


Teplá pára pomáhá změkčit hráz, která se stane pružnější a vy se tak vzdálíte od možného poporodního poranění. Rovněž urychluje porod, protože teplo spolu s bylinami působí relaxačně a dochází k uvolnění pánevního dna, zvlhčení a rychlejšímu otevírání porodních cest a zkracování děložního čípku. Z tohoto důvodu se napařování do 38. týdne těhotenství nedoporučuje, protože hrozí uspíšení porodu v době, kdy to zatím není žádoucí.


Ženám, které nejsou v požehnaném stavu, pomáhá hubit nežádoucí bakterie a kvasinky, dále napomáhá s cyklem a bolestivou menstruací


Kdy a proč se ženská bylinná napářka používá?

 • používá se od ukončeného 38. týdne těhotenství
 • přispívá k hlubokému uvolnění svalů pánevního dna
 • pomáhá otevírat porodní cesty
 • prohřívá ženské pohlavní orgány
 • může pomoci s vyvoláním porodu
 • pomáhá k rychlému zahojení ran po porodu
 • na bolestivou menstruaci
 • pro likvidaci nežádoucích bakterií a kvasinek
 • pro udržení přirozené poševní mikroflóry

Návod jak si ženskou bylinnou napářku připravit:

 1. do velkého hrnce nalijte vodu a přiveďte ji k varu
 2. do vroucí vody vhoďte hrst bylinné směsi
 3. cca 10 minut povařte
 4. poté hrnec odstavte a nechte vychladnout do požadované teploty (jak je vám to příjemné)
 5. bez spodního prádla usedněte na židličku, zabalte se do deky a relaxujte

Nezapomeňte, že napařování musí být ženě příjemné. Teplo musí být jemné, velmi záleží na bylinách, které na daný problém používáte a také byste neměli podceňovat hezké prostředí, ve kterém napařování probíhá. 

Na každý zmíněný problém se používá malinko jiná směs bylin. Všechny naleznete na stránkách steamy.cz, která je u nás v České republice jedinečná a průkopníkem v ženské bylinné napářce. Rovněž tam naleznete kompletní výbavu pro realizaci napářky. 


Zdroj:

 • https://www.steamy.cz/

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *