Aromaterapie

Aromaterapie je přírodní terapeutická metoda, která využívá esenciální oleje pro udržení nebo zlepšení zdraví. Kombinace masáže a léčebných účinků vonných éterických olejů dosahují relaxace, zvýšení energie a obnovení rovnováhy mysli, těla a duše. Příroda ví sama nejlíp, jak má fungovat. Pamatujte, že to, co nám voní, nás léčí. Příroda je mocná a léčivé rostliny působí na všechny smysly člověka.


Aromaterapie

Éterické oleje

Oleje jsou čistě aromatické koncentrované a vysoce účinné výtažky z květin, stromů, ovoce a bylin. Jsou velmi silné, voňavé a prchavé, proto se používají v kombinaci s rostlinnými oleji, které pokožce dodají optimální péči a výživu. Oleje se mimo masáže využívají také k inhalaci, přidávají se do koupele, aplikují se na obklady nebo se používají v rozprašovačích.

Éterické oleje jsou těkavé, v kontaktu se vzduchem se vypařují. Přirozeně tak pročistí vzduch a zlikvidují choroboplodné zárodky, protože většina z nich má silné antiseptické, antibakteriální a protiplísňové účinky.


Inhalace éterických olejů

Při inhalaci vstupují oleje do těla čichovými nervy v nose a stimulují části mozku, které regulují nervový a hormonální systém. Můžete pocítit zvýšení nebo snížení tlaku, pocity horka nebo chladu, zlepšení nálady, zklidnění, povzbuzení. Pozitivní účinky inhalace jsou především odstranění bolesti hlavy, svalové napětí a celkové zlepšení nálady a atmosféry. Běžně se éterické oleje inhalují přes difuzér, aromalampu nebo inhalační tyčinky.


Aplikace éterických olejů na kůži

Aplikace ve směsi olejů přímo na kůži způsobí proniknutí éterických olejů přímo do mezibuněčných prostor, do hluboké vrstvy kůže, odkud proudí do celého těla. Přes plíce a kůži se dostávají přímo do krevního oběhu a vnitřních orgánů. Některé oleje prospívají celému organismu, jiné mají specifické účinky.


Účinky aromaterapie

  • Aromaterapie je skvělou terapií při nervovém vyčerpání a stresu.
  • Efektivně léčí kožní onemocnění, dýchací potíže, vysoký krevní tlak, nespavost, nevolnost.
  • Účinně zabraňuje tvorbě vrásek při natahování kůže a zavodnění.
  • Napomáhá při léčbě zánětu močového měchýře a vaginálních infekcích.
  • Bojuje proti křečovým žilám.

Osobně vám velmi doporučuji výrobky firmy Nobilis Tilia, která má ve svém sortimentu zařazeno spoustu skvělých produktů, které využijete jak v těhotenství, během porodu nebo i po porodu. Nabízí kompletní sortiment pro péči o novorozence i celostní péči pro maminku.


Zdroje:

  • BALASKAS, Janet. Přirozené těhotenství: [přirozený holistický návod k duševní a tělesné pohodě od početí k porodu]. Praha: Svojtka a Vašut, 1996. ISBN 80-7180-117-8.
  • https://blog.nobilis.cz/

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *