Aniball

Aniball je zdravotní pomůcka, malý silikonový balónek, využívaný hlavně pro předporodní přípravu a prevenci porodního poranění. Jeho využití oceníte i po porodu při regeneraci a zpevnění pánevní dna. Může být také dobrým pomocníkem při stresové inkontinenci nebo může sloužit před jejím vznikem jako prevence. Pracuje s ženským pánevním dnem a učí tak ženy se svaly pracovat.


Jak Aniball funguje?

Cílem používání této pomůcky před porodem je seznámení se s tlakem a velikostí hlavičky dítěte. Funguje na principu simulace tlaku hlavičky dítěte na svaly pánevního dna a tím nás spolu s nácvikem správného dechu a polohy připravuje na porod. Neslouží k roztahování porodních cest a napínání hráze. Účelem používání je nácvik vědomé relaxace svalů pánevního dna za pomocí dechu a intuitivně zvolené pohodlné polohy. Doporučuje se používat i po porodu a to na podporu správné funkce svalů pánevního dna a prevencí před stresovou inkontinencí. V krátkém videu naleznete kompletní a názorný návod jak Aniball používat.

Aniball

Aniball

Jak vidíme na obrázku, skládá se ze silikonového balónku, mechanické pumpičky, hadičky, spojovací redukce a oboustranného ventilu.

Balónek i pumpička jsou vyrobeny z kvalitního silikonu, který při správném používání a dodržení instrukcí nepraskne. Díky oboustrannému ventilu máte plnou kontrolu nad velikostí balónku a můžete jej kdykoli zmenšit, vyfouknout a následně vyjmout.

Do jaké velikosti balónek nafouknete je zcela na vás, ale myslete na to, že to pro vás musí být komfortní a v žádném případně nepříjemné či bolestivé. Mírné pnutí je však žádoucí.

Díky 15 minutám cvičení denně můžete předcházet poranění hráze a snížíte riziko nástřihu.


Zdroj:

  • https://www.aniball.cz/

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *